Η Λάρισα είπε “όλα για τη μπάλα”!

Η Λάρισα είπε “όλα για τη μπάλα”!
Αγώνες χωρίς βία με σύνθημα #olampala σε όλη την Ελλάδα και έναρξη στην Λάρισα!

Αγώνες χωρίς βία με σύνθημα #olampala σε όλη την Ελλάδα και έναρξη στην Λάρισα!

Με μεγάλη συμμετοχή και πολύ κέφι, ξεκίνησε στη Λάρισα το σαββατοκύριακο 9 και 10 Νοεμβρίου το Coca-Cola Cup. Εκατοντάδες νέοι έφτιαξαν την δική τους ομάδα, μπήκαν στη δράση και τα έδωσαν “όλα για τη μπάλα”, κάνοντας πράξη από το πρώτο κιόλας λεπτό των αγώνων, το κεντρικό σύνθημα του τουρνουά. Οι εγκαταστάσεις του Olympic Park γέμισαν από νιάτα, αλλά και υποσχέσεις ότι η εφετινή διοργάνωση θα ξεπεράσει κάθε προηγούμενο.

Από τους αγώνες των δυο πρώτων αγωνιστικών προκρίθηκαν οι εξής ομάδες στις τρεις ηλικιακές κατηγορίες:

 

Κατηγορία 13-15 Ετών (γεννηθέντες 1999-2001)

1.ΑΝΩΝΥΜΟΙ

2.ΤΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ

3.KINGS

4.SEX SYMBOLS

5.ΤΖΟΥΡΜΑΚΛΗΔΕΣ

6.OLYMPICADES

 

Κατηγορία 16-17 Ετών (γεννηθέντες 1997-1998)

1.ΚΛΑΡΙΝΟΓΑΜΠΡΟΙ

2.GUNNERS

3.ΑΟΠΛ

4.PYRGETOS FC

5.ΝΕΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

6.THE LEGENDS

7.ZAMANFOU

8.FURIAS ROJAS

 

Κατηγορία 18-19 Ετών (γεννηθέντες Οκτ 1994-1996)

1.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΚΛΑΡΙΝΟΓΑΜΠΡΟΙ

2.GALACTICOS

3.Ο,ΤΙ ΝΑ ‘ΝΑΙ

4.KILLERS

5.DAILY

6.ΤΣΟΛΙΑΔΕΣ 2013

 

Οι προκριματικοί συνεχίζονται στη Λάρισα και στο Olympic Park (5o χιλιόμετρο Λάρισας-Φαρσάλων) και το Σάββατο 16/11.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ, 16 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 13-15 Ετών (γεννηθέντες 1999-2001)

Ώρα Προσέλευσης & Εγγραφών: 14:00-15:00

Αγώνες: 15:00-17:30

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 16-17 

Ετών (γεννηθέντες 1997-1998) & ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18-19 Ετών (γεννηθέντες Οκτ 1994-1996)

Ώρα Προσέλευσης & Εγγραφών: 18:00-18:30

Αγώνες: 18:30-21:30

 

Δηλώσεις συμμετοχής, όσοι θέλουν να πάρουν μέρος, βρίσκουν στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.coca-cola.gr αλλά και στο adidas store (Ρούσβελτ 24) καθώς επίσης και στις εγκαταστάσεις του Olympic Park (5ο χλμ, Λάρισας-Φαρσάλων).

Όσες ομάδες δεν έχουν δηλώσει συμμετοχή, θα μπορούν να το κάνουν επιτόπου στην Γραμματεία του Coca-Cola Cup στις εγκαταστάσεις του Olympic Park το Σάββατο 16 Νοεμβρίου, στις ώρες που αναφέρονται παραπάνω, ανάλογα με την Ηλικιακή Κατηγορία στην οποία ανήκει η ομάδα τους.

Οι νικητές προκρίνονται στους τελικούς, αλλά ανάλογα με τους ομίλους που θα σχηματιστούν για τα προκριματικά, θα προκριθούν και κάποιες ομάδες οι οποίες θα κατακτήσουν την δεύτερη θέση. Θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση το Σάββατο 16/11, αλλά και τηλεφωνική ενημέρωση προς τους αρχηγούς των συγκεκριμένων ομάδων.

 

Την Κυριακή 17/11 θα διεξαχθούν οι τελικοί των τριών κατηγοριών. Το πρόγραμμα είναι το εξής:

Μπες τώρα στην δράση, κάνε το παιχνίδι σου!

Μπες τώρα στην δράση, κάνε το παιχνίδι σου!

ΚΥΡΙΑΚΗ, 17 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΤΕΛΙΚΟΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΑΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 13-15 Ετών (γεννηθέντες 1999-2001)

Ώρα Προσέλευσης & Εγγραφών: 14:30-15:00

Αγώνες: 15:00-17:00

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 16-17 Ετών (γεννηθέντες 1997-1998)

Ώρα Προσέλευσης & Εγγραφών: 18:00-18:30

Αγώνες: 18:30-20:00

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18-19 Ετών (γεννηθέντες Οκτ 1994-1996)

Ώρα Προσέλευσης & Εγγραφών: 19:00 – 19:30

Αγώνες: 19:30 – 21:00

 

Οι νικητές των τριών κατηγοριών ΠΡΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ για τους μεγάλους τελικούς του τουρνουά που είναι προγραμματισμένοι να διεξαχθούν 10 και 11 Μαΐου 2014 στο Κέντρο Αντισφαίρισης του ΟΑΚΑ.